| Quantity | 72 | 288 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Color | $1.56 | $1.46 | $1.38 | $1.29 | $1.22 | $1.16 | R |
| Add Location (V) | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | V |
| Add Color (V) | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | V |
| Quantity | 100 | 250 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Color | $5.09 | $4.75 | $4.59 | $4.31 | $4.05 | $3.79 | R |
| Add Location (V) | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | R |
| Color | $0.77 | R |
|---|
| Item No | W956 |
|---|---|
| Quality Weight | 80 gsm |
| Gusset | Bottom: No Side: No |
| Quality Material | Non-Woven Fabric |
| PMS Match | $ 56.25 (V) |
|---|---|
| Setup Charge | $62.50(V) |
| Repeat Setup Charge | $37.50 (V) |
| Less than Minimum Charge | Call for pricing |
| Qty Per Box (Blank) | 500 pcs |
|---|---|
| Box Weight (Blank) | 31 lbs |
| Box Dimensions (Blank) | 22" x 21" x 17" |
| Decorated in | USA |
| Qty Per Box (Printed Large Box) | 300 pcs |
| Box Weight (Printed Large Box) | 21 lbs |
| Box Dimensions (Printed Large Box) | 16" x 16" x 20" |
| Qty Per Box (Printed Medium Box) | 100 pcs |
| Box Weight (Printed Medium Box) | 8 lbs |
| Box Dimensions (Printed Medium Box) | 8" x 16" x 20" |