| Quantity | 72 | 288 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Color | $2.47 | $2.31 | $2.18 | $2.05 | $1.93 | $1.81 | R |
| Add Location (V) | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | V |
| Add Color (V) | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | V |
| Quantity | 100 | 250 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Color | $6.00 | $5.60 | $5.40 | $5.06 | $4.76 | $4.46 | R |
| Add Location (V) | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | V |
| Color | $1.48 | R |
|---|
| Item No | IDS9103 |
|---|---|
| Quality Weight | 210D |
| Imprint Area | 8"W x 9"H |
| Gusset | Bottom: No Side: No |
| Quality Material | Polyester |
| PMS Match | $56.25 (V) |
|---|---|
| Setup Charge | $62.50 (V) |
| Repeat Setup Charge | $37.50 (V) |
| Less than Minimum Charge | Call for pricing |
| Quantity Per Box (Blank) | 200 pcs |
|---|---|
| Box Weight (Blank) | 32 lbs |
| Box Dims (Blank) | 20" X 16" X 14" |
| Country of Origin | USA |
| Quantity Per Box (Printed Large Box) | 500 pcs |
| Box Weight (Printed Large Box) | 40 lbs |
| Box Dims (Printed Large Box) | 16" x 16" x 20" |
| Quantity Per Box (Printed Medium Box) | 150 pcs |
| Box Weight (Printed Medium Box) | 13 lbs |
| Box Dims (Printed Medium Box) | 8" x 16" x 20" |