| Quantity | 72 | 288 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Natural | $4.00 | $3.25 | $2.92 | $2.75 | $2.56 | $2.46 | R |
| Color | $5.06 | $4.29 | $3.96 | $3.79 | $3.60 | $3.50 | R |
| Add Location (V) | $1.81 | $1.31 | $1.06 | $0.94 | $0.81 | $0.71 | V |
| Add Color (V) | $0.50 | $0.38 | $0.35 | $0.30 | $0.25 | $0.20 | V |
| Quantity | 100 | 250 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Natural | $8.10 | $7.17 | $6.83 | $6.69 | $6.65 | $6.60 | R |
| Color | $8.73 | $7.79 | $7.46 | $7.31 | $7.27 | $7.23 | R |
| Natural | $1.73 | R |
|---|---|---|
| Color | $2.31 | R |
| Item No | IDS4500 |
|---|---|
| Quantity Weight | 6oz |
| Quality Material | 100% Cotton |
| Gusset | Bottom :No Side :No |
| PMS Match | $ 25.00 (V) |
|---|---|
| Setup Charge | $ 56.25 (V) |
| Repeat Setup Charge | $ 25.00 (V) |
| Less than Minimum Charge | $ 50.00 (V) |
| Quantity Per Box | 240 pcs |
|---|---|
| Box Weight | 41.88 lbs |
| Box Dims | 19" x 19" x 14" |
| Country of Origin | USA |