| Quantity | 72 | 288 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Color | $1.90 | $1.77 | $1.68 | $1.58 | $1.48 | $1.38 | R |
| Add Location (V) | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | V |
| Add Color (V) | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | V |
| Quantity | 100 | 250 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Color | $5.43 | $5.07 | $4.89 | $4.59 | $4.32 | $4.05 | R |
| Add Location (V) | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | V |
| Color | $1.04 | R |
|---|
| Item No | W958 |
|---|---|
| Quality Weight | 90 GSM |
| Handle Size | 18" |
| Gusset | Bottom: Yes Side: Yes |
| Quality Material | Non-Woven Fabric |
| PMS Match | $56.25 (V) |
|---|---|
| Setup Charge | $62.50 (V) |
| Repeat Setup Charge | $37.50 (V) |
| Less than Minimum Charge | Call for pricing |
| Quantity Per Box | 145 pcs |
|---|---|
| Box Weight (Blank) | 27 lbs |
| Box Dimensions (Blank) | 20" x 16" x 14" |
| Decorated in | USA |
| Qty Per Box (Printed Large Box) | 145 pcs |
| Box Weight (Printed Large Box) | 16 lbs |
| Box Dimensions (Printed Large Box) | 14" x 16" x 20" |
| Qty Per Box (Printed Medium Box) | 72 pcs |
| Box Weight (Printed Medium Box) | 8 lbs |
| Box Dimensions (Printed Medium Box) | 9" x 16" x 20" |