| Quantity | 72 | 288 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Color | $1.38 | $1.29 | $1.22 | $1.15 | $1.08 | $1.01 | R |
| Add Location (V) | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | V |
| Add Color (V) | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | V |
| Quantity | 100 | 250 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Color | $4.92 | $4.59 | $4.44 | $4.16 | $3.91 | $3.66 | R |
| Add Location (V) | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | V |
| Color | $0.64 | R |
|---|
| Item No | W976 |
|---|---|
| Quality Weight | 80 gsm |
| Handle Size | 15"W x 16"H x 1.5"D |
| Gusset | Bottom: Yes Side: No |
| Quality Material | Non Woven |
| PMS Match | $56.25 (V) |
|---|---|
| Setup Charge | $62.50 (V) |
| Repeat Setup Charge | $37.50 (V) |
| Less than Minimum Charge | Call for pricing |
| Qty Per Box (Blank) | 250 pcs |
|---|---|
| Box Weight (Blank) | 27 lbs |
| Box Dimensions (Blank) | 20" x 16" x 14" |
| Decorated in | USA |
| Qty Per Box (Printed Large Box) | 400 pcs |
| Box Weight (Printed Large Box) | 26 lbs |
| Box Dimensions (Printed Large Box) | 16" x 16" x 20" |
| Qty Per Box (Printed Medium Box) | 200 pcs |
| Box Weight (Printed Medium Box) | 14 lbs |
| Box Dimensions (Printed Medium Box) | 8" x 16" x 20" |