| Quantity | 72 | 288 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Color | $2.04 | $1.90 | $1.80 | $1.69 | $1.59 | $1.49 | R |
| Add Location (V) | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | $0.63 | V |
| Add Color (V) | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | $0.56 | V |
| Quantity | 100 | 250 | 500 | 1000 | 2000 | 3000 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Color | $3.85 | $3.59 | $3.49 | $3.27 | $3.08 | $2.89 |
| Add Location (V) | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 | $1.69 |
| Color | $1.14 | R |
|---|
| Item No | W968 |
|---|---|
| Quality Weight | 80 gsm |
| Handle Size | 18" |
| Gusset | Bottom: No Side: No |
| Material | Non Woven |
| PMS Match | $56.25 (V) |
|---|---|
| Setup Charge | $62.50 (V) |
| Repeat Setup Charge | $37.50 (V) |
| Less than Minimum Charge | Call for pricing |
| Quantity Per Box | 200 pcs |
|---|---|
| Box Weight (Blank) | 27 lbs |
| Box Dimensions (Blank) | 20" x 16" x 14" |
| Decorated in | USA |
| Qty Per Box (Printed Large Box) | 250 pcs |
| Box Weight (Printed Large Box) | 21 lbs |
| Box Dimensions (Printed Large Box) | 16" x 16" x 20" |
| Qty Per Box (Printed Medium Box) | 125 pcs |
| Box Weight (Printed Medium Box) | 11 lbs |
| Box Dimensions (Printed Medium Box) | 8" x 16" x 20" |